https در وردپرس چه تاثیراتی دارد ؟

استفاده از https در وردپرس

با استفاده از https در وردپرس میتوانید تاثیر بسزایی در افزایش امنیت وردپرس و همچنین بهینه سازی سایت داشته باشید به این ترتیب کاربران با استفاده از پروتکل SSL اطلاعات خود را در بستری امن و تبادل میکنند.

همیشه وبمستران به دنبال این هستند که سایتشان در رتبه بندی گوگل در رده ی بهتری قرار بگیرد و برای این امر همیشه گوگل الگوریتم ها و  الگوهای مختلفی را پیش روی ما گذاشته که ما باتوجه به درکی که از این الگوریتم ها داریم میتوانیم سایتمان را دستخوش تغییراتی کنیم که متناسب با خواسته های گوگل باشد.

در همین راستا گوگل اعلام کرده است وبسایت هایی که تبادل اطلاعات را در محیطی امن برای کاربران فراهم میکنند در جستجوها نتیجه بهتری خواهند گرفت.

https در وردپرس تاثیر مستقیمی در بهبود رتبه سایت شما و همچنین افزایش امنیت آن برای کاربران دارد و همین امر موجب اهمیت زیاد آن برای گوگل شده است.

https در وردپرس

 

معایب استفاده از https:

https مزایای فوق العاده ای را برای وبسایت های وردپرسی دارد اما این مزایا بدون عیب هم نیست و شما اگر میخواهید از این پروتکل برروی وبسایت وردپرس خود استفاده کنید باید به معایب آن نیز توجه کنید.

از جمله معایب https میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کم شدن سرعت بارگذاری سایت
  • هزینه های راه اندازی
  • سختی انتقال و جابجایی به این پروتکل
  • و…

 

تصوری اشتباه در مورد https:

تصوری اشتباهی که در بین وبمستران شکل گرفته این است که پروتکل https به دلیل امنیت بالایی که دارد بیشتر مناسب وبسایت های فروشگاهی و یا بانک هاست چرا که اطلاعات افراد در این نوع از سایت ها ذخیره میشود و داده های ردو بدل شده این نوع سایت ها از داده های ردو بدل شده در سایر سایت ها از اهمیت بیشتری برخوردارند و در نتیجه به امنیت بیشتری هم احتیاج دارند،درصورتی که این فکر کاملا اشتباه است چرا که https در وردپرس نه تنها موجب افزایش امنیت و درست شدن فضایی امن برای تبادل اطلاعات کاربران میشود بلکه تاثیر بسیار مثبتی در سئوی سایت شما خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی  افزونه مشاهده آمار بازدید سایت Better Google Analytics

https در وردپرس

 

اهمیت https برای گوگل:

با مزایای گفته شده برای https شما نباید انتظار داشته باشید که سایت شما یک روزه به صفحه اول گوگل بیاید یادتان نرود که استفاده از https تنها یک درصد نسبت به سایر موارد سئو روی وبسایت شما تاثیر خواهد گذاشت اما طبق روندی که گوگل برای سئو در پیش گرفته است قطعا در آینده امتیازات ویژه ای را برای وبسایت هایی با پروتکل https در نظر خواهد گرفت.

میثم علیان نژادی

دوست داشتیم سایتی داشته باشیم تا کاربران را از سر در گمی های سرچ و گوگل نجات دهیم.گروه طراحی سایت لیمو (لیم تم) بزودی شما را طراح سایت خواهد کرد!

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*